Pomoc w nauce i obowiązkach

07-02-2020

Pomoc w nauce i obowiązkachTablice edukacyjne stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne, a prawdziwym hitem są MAGNETYCZNE TABLICE EDUKACYJNE . Korzystając z takiej tablicy możemy nauczyć dziecko wykonywania konkretnych obowiązków lub oduczyć pewnych zachowań. Sprawdza się w motywowaniu do nauki nowych umiejętności- jest doskonałą pomocą dydaktyczną dla rodziców oraz przedszkoli. Przystępna forma takiej tablicy i łatwość jej użytkowania pomaga kształtować zachowania dziecka.

Sama tablica jest tygodniowym wykazem poszczególnych obowiązków i rzeczy jakie chcemy nauczyć dziecko. Po jednej stronie podział na obowiązki a po drugiej dni tygodnia. Przy młodszych dzieciach powinno być mniej zdań do wykonania by mogło się skupić na poznawaniu nowych rzeczy.

Ważnym elementem takiej tablicy jest codziennie przyznawanie punktów i omawianie ich. Jest to chwila chwały lub zawstydzenia dla dziecka. Możesz również pozwolić dziecku w uczestnictwie i niech samo przypnie przyznane przez Ciebie punkty do tablicy. Raz w tygodniu również należy zsumować punkty i wręczyć obiecaną nagrodę jeśli udało się zdobyć umówioną ilość. Nagrody są ustalane indywidualnie np. lody z ulubionej cukierni, o 30 min dłużej można oglądać bajki, nowe kredki czy kino. Ważne by nagroda motywowała maluch gdyż w tak wczesnych latach motywacja zewnętrzna spełnia istotną rolę w rozwoju dziecka a także przygotowuje na późniejszą rywalizację w szkole czy pracy.

Tablica jest systemem motywacyjnym polecanym przez pedagogów, psychologów oraz można ją nazwać nowoczesną metoda wychowania.